joomla

З приводу чергової провокації Московського Патріархату в селі Маща Костопільського району, пресслужба Рівненської єпархії, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, надає свій коментар

 

Дорогі браття і сестри! Шановні громадяни та жителів Рівненщини! 

 

В неділю 15 грудня у нашому краї представники Української Православної Церкви Московського патріархату знову вчинили насильницькі дії, захопивши храм святого апостола Іоана Богослова у селі Маща Костопільського району. Ці події сталися  о 6 годині ранку перед Божественною літургією, коли за канонами і правилами Церкви християни повинні перебувати у мирі та любові. 

 

Проте, так не вважає вже добре відомий «борець» за права людини та свободу віросповідання протоієрей Віктор Земляний, який очолює відділ з питань міжконфесійного врегулювання УПЦ МП в Рівненській області. Сам отець Віктор Земляний у ЗМІ визнає свої дії законними, і такими що не суперечать законодавству України, бо як він заявляє: «Вивчивши усі документи на релігійну споруду, ми з’ясували, що підстав утримувати церкву представниками ПЦУ, нема. Релігійна громада УПЦ села Маща і юридично, і кількісно переважує усі претензії прибічників ПЦУ»

 

Отже, як видно з цієї заяви протоієрея Земляного, дана подія оцінюється священиками й активістами УПЦ МП як повернення храму законному власнику. Особливо неправдиву інформації щодо цього подає сайт Спілки Православних Журналістів (СПЖ). 

 

Висвітлюючи цю насильницьку подію особливо неправдиво, вказуючи, що жителям села платили гроші за перехід до Православної Церкви України. Тому зважуючи на це неправдомовство, порушення законів України та громадського порядку, а також норм християнської віри за вченням Священного Писання і Священного Передання, правил та канонів Церкви, наголошуємо: 

 

1. Громада храму святого апостола Іоана Богослова до 9 листопада 2019 року дійсно належала до УПЦ МП. Але після колективного волевиявлення через голосування переважна більшість виявила бажання приєднатися до Православної Церкви України.

 

2. Під час процесу переходу громади з УПЦ МП до ПЦУ чинився психологічний тиск, погрози та залякування парафіян з боку прихильників московського православ´я. До церкви не раз приїздили невідомі люди, особи з священному сані на чолі з отцем Земляним, які провокували бійки, сварки та різні конфлікти, щоб показати негативність переходу до Православної Церкви України.

 

3. Парафіяни храму не піддавалися на провокації тітушок, гідно вистояли і зараз продовжують захищати свою церкву, керуючись демократичними нормами, не порушуючи закони України та не виявляючи поведінку не достойну для християнина. 

 

4. Рівненська єпархія ПЦУ завжди підтримує волевиявлення кожної громади УПЦ МП, котра бажає приєднатися до ПЦУ, закликає усіх віруючих не піддаватися на провокації, не дослухатися до брехні з уст поборників «канонічного православ’я», піддавати всю інформацію з сайту СПЖ критичному переосмисленню та перевірці на правдивість. 

 

5. ПЦУ не діє всупереч держаних законів та не займається рейдерським захопленням храмів, парафії приймаються до Рівненської єпархії згідно чинного законодавства через волевиявлення парафіян. У випадку суперечливої ситуації, духовенство та миряни нашої Церкви готові до діалогу та порозуміння для почергового богослужіння. 

 

6. На даний час УПЦ ПМ навмисно не прагне мирним шляхом вирішити проблеми переходів та вдається до терористичних методів й різного роду розпалювання ворожнечі у середині країни. 

 

Хочемо по-особливому зауважити, що дана подія в селі Маща на Костопільщині відбулася у річницю святкування Об’єднавчого собору Православних Церков України. Святкування розпочалося з Архієрейського собору ПЦУ 14 грудня 2019 року під керівництвом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, та навіть цю внутрішню подію Православної Церкви України сайт СПЖ зміг подати у брехливому значенні. Вказавши, що проведення собору архієреїв ПЦУ відбулося під керівництвом «спостерігачів» від Вселенського Патріарха з Фанару, котрі приїхали контролювати ситуацію і показати залежність ПЦУ від Константинопольського патріархату. 

 

Православна Церква України є автокефальною Церквою згідно наданого Томосу про її церковну адміністративну, територіальну та канонічну незалежність, що визначено канонами і правилами Православної Церкви. Кожному хто звинувачує ПЦУ в «незаконності і не канонічності» потрібно згадати слова первосвященика Гамаліїла: «якщо це починання i це дiло вiд людей, то воно зруйнується; а якщо вiд Бога, то ви не можете знищити його; стережiться, щоб вам не стати i богоборцями» (Діян. 5: 8-40). 

 

Просимо вас, дорогі браття й сестри, бути уважними і не піддаватися на провокативній дії представників УПЦ МП. У випадку ситуації, що відбулася у селі Маща пам’ятати євангельській слова Спасителя Господа Ісуса Христа про тих, які говорили брехню і поширювали неправду: «Ваш батько є диявол; і ви хочете виконувати похоті батька вашого. Він людиновбивцею був споконвіку і не стоїть в істині, бо істини немає в ньому. Коли він говорить неправду, від себе говорить, бо він неправдомовець і батько неправди» (Ін. 8: 44). 

Пресслужба Рівненської єпархії