joomla

Chervonij-13 липня, у Неділю третю після Святої П’ятидесятниці, у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівного після ранкової Божественної літургії духовенством собору було відслужено панахиду за спокій душі багаторічного старости собору, члена Вищої Церковної Ради УПЦ Київського Патріархату, народного депутата України Василя Червонія у день 2-х роковин його смерті.

Заупокійне богослужіння очолив старший священик собору протоієрей Роман Довбета, який, звертаючись у проповіді до чисельної громади, яка прийшла помолитись за спокій душі спочилого, наголосив на величності постаті Василя Червонія: «…з його смертю ми втратили захисника України, захисника Української Православної Церкви Київського Патріархату, борця за її Помісність, який завжди говорив правду та відстоював її».

За богослужінням молилися сім’я спочилого, його побратими та прихожани храму, які знали та поважали покійного.

Вічна пам'ять спочилому рабу Божому Василю!

Прес-служба Рівненської єпархії

ДОВІДКА:

Червоній Василь Михайлович народився 24 серпня 1958 року у с.Погоріловка (Поліське) Березнівського району Рівненської області.

У 1988р. створив перший на Рівненщині осередок Товариства української мови «Просвіта», а у 1989 р. – перший осередок Народного Руху України.

Обирався головою Рівненської крайової організації НРУ (1991-1999рр.), членом Президії Центрального проводу НРУ (1997-1999рр.), головою Рівненської обласної організації Української Народної Партії (1999-2008рр.).

Обласною конференцією «Просвіти» від м. Рівне (1990 р.) висунутий кандидатом в депутати Верховної Ради України, трудовим колективом виробництва РВО «Азот» - в депутати облради. Депутат Рівненської обласної ради (1990 та 2006 рр.) І та VI скликань.

З 1994 по 1998Народний депутат України 2-го скликання.

З березня 1998 по квітень 2002Народний депутат України 3-го скликання.

З квітня 2002 по березень 2005Народний депутат України 4-го скликання.

Керівник виборчого штабу Віктора Ющенка в Рівненській області у 2002 та 2004 рр.

4 лютого 2005 року Указом Президента України призначений головою Рівненської облдержадміністрації (2005-2006 рр.). З 18 травня 2006 року згідно з Указом Президента України перебував у відставці.

З 2008 р. - голова фракції Української Народної Партії у Рівненській обласній раді.

Кошовий отаман підрозділу Українського козацтва «Волинська Січ», член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату, староста Свято-Покровського кафедрального собору (м. Рівне), який збудований під його керівництвом. Крім цього, за підтримки Василя Червонія в Рівненській єпархії УПЦ Київського Патріархату збудовано десятки храмів, засновано чимало парафій. Особливу увагу Василь Червоній приділяв відродженню та розбудові святинь, серед яких – Свято-Георгіївський монастир на Козацьких Могилах та Свято-Воскресенський монастир в урочищі Гурби (Повстанські Могили).

Нагороджений орденами: «Христа Спасителя», «Рівноапостольного св. князя Володимира» II ступеня, «Архистратига Михаїла», Почесною грамотою Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Загинув від удару блискавки 4 липня 2009 р.