joomla

З благословення правлячого Рівненською єпархією, архієпископа Іларіона, 03 листопада завершилась чергова волонтерсько-капеланська поїздка настоятеля Свято-Преображенської парафії с. Олександрія прот. Сергія Сергійовича Лучаніна. Дана поїздка стала можливою завдяки голові Млинівського районного осередку ВО "Свобода" Володимиру Тутевичу, котрий жертвує власним траспортом та керування ним в зону АТО вже 25 -й раз. Святійший Патріарх Філарет, за його любов та жертовність до України нагородив Володимира Тутевича медаллю "За любов і жертовність до України", яку йому було вручено безепосередньо в день виїзду. Такою ж медаллю було відзначено постійного учасника Революції гідності, нині депутата Рівненської облради від ВО "Свобода", волонтера, головного лікаря обласної станції швидкої медичної допомоги Андрія Бортніка.

Ця поїздка мала на меті, також, передати гуманітарну допомогу, яку майже три місяці збирали прихожани Свято-Преображенської парафії с. Олександрія, які вкотре відгукнулись на заклик допомогти українським воїнам на передовій. Віряни в’язали теплі шкарпетки визволителям, збирали індивідуальні медичні набори, в яких був переважний склад протизастудних та знеболювальних препаратів, а також вітаміни, це також і велика кількість консервації, картопля та інша городина, крупи та макаронні вироби, кетчупи, майонези, солодощі, тощо. Особливим та незмінним атрибутом в допомозі нашим воїном стали чергові малюнки юних учнів недільної школи, а також учнів 1-Б класу Олександрійської школи, з побажанням якнайшвидшого закінчення війни нашою перемогою над загарбником, а також повернення кожного українського воїна додому живим та здоровим. На кожному малюнку був підпис учня з його власним номером телефону чи телефону його родини. Воїни обіцяли перетелефонувати з подякою.

Місцем призначення допомоги та виконання капеланського служіння цього разу стало славнозвісне постійними боями за нього місто Красногорівка, в якому щодня, і до нині, практично без перерви точаться важкі бої, мінометні обстріли, снайперські дуелі, нічні перестрілки з ворожими ДРГ. Позиції ворога знаходяться на відстані 400-700 метрів, тому силуети ненависних "опонентів" часто можна бачити неозброєним оком. Слід зауважити, що на одну із позицій під назвою "Дачі" можна проїхати лише на великій швидкості, адже дорога ця постійно прострілюється з близької відстані противника. Позиція "Авокадо" та позиція "Дачі", що в Красногорівці, яку зараз очолюють бійці 14-ї ОМБР та 92 - ї ОМБР отримали майже двохтонну допомогу олександрівців-патріотів.

Медаллю "За жертовність і любов до України", серед інших представлених до нагороди бійців 14 ОМБР, від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, було вручено бойовому командиру нульових позицій, старшому лейтенанту, зам.ком. взводу 14 ОМБР, який вже понад два роки на передовій, Мисинчуку Василю Олексійовичу, в якого цими днями сину-перверцю виповнився рік від народження. Після вручення церковної медалі офіцер голосно виголосив : "Служу народові України!".

Перебування на передовій Красногорівки, цього разу, було вкрай небезпечним ще й тому, що в останніх числах жовтня у Старомихайлівку, що за кілометр від Красногорівки, за зміною ротацій, заїхав російський спецназ, який через початкову невтомність та ентузіазм, втілюють своєю загарбницькою ідеєю "Руський мір", про що зараз постійно розповідає стрічка теленовин.

Бог не може бути на стороні неправди, відповідно-загарбників, тому ворожі плани приречені на крах. Бог на боці тих завжди був, є і буде, хто на своїй землі боронить державний суверенітет та територіальну цілісність України. Звідси логічний висновок: за ким правда-той і сильніший, бо Бог з ним. Переможемо. Віримо. Знаємо.

прот. Сергій Сергійович Лучанін

настоятель Свято-Преображенської парафії с. Олександрія,
Капелан 14-ОМБр,
128-гірсько-піхотноїної бригади,
окремої роти снайперів