joomla

14 вересня, у переддень професійного свята - Дня Рятівника, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон прибув у місто Дубно, щоб привітати вогнеборців з усієї Рівненщини. Урочисті заходи провели на території старовинного, княжого Дубенського замку.

Спершу у каплиці пророка Іллі, яка розташована на території Дубенського історико-культурного заповідника, було відслужено молебен, котрий очолив архієпископ Іларіон. Під час богослужіння архіпастир освятив хоругву вогнеборців, на котрій була зображена ікона Божої матері «Неопалима купина». До неї моляться з проханням захистити від пожежі та іншого лиха.

Потому вся делегація, яка складалася із перших осіб Головного управління ДНС у Рівненській області, Рівненської ОДА, керівництва м. Дубно та району й інших поважних гостей була запрошена на урочисту частину, яка відбувалася перед палацом Любомирських.

Після Гімну України до усіх присутніх звернувся архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон та привітав рятівників із їх професійним святом.

- Щиро вітаю вас, дорогі рятівники, із вашим святом. І хочу розпочати із слів подяки. Хотілося б подякувати за кожну мить і весь цей дорогоцінний час, який ви віддаєте на службу людям та нашій державі. В Єванглії є слова: «Немає більшої любові, як хто душу свою покладає за друзів своїх». Як можна віддавати свою душу, своє життя? Або зі зброєю в руках, або захищаючи у мирний час населення він надзвичайних ситуацій, від стихій. І як показує добросовісна служба всіх працівників МНС, особливо в нашій області, ми маємо за що вам дякувати. І тому, дякуємо Богу, і дякуємо вам. Хай Господь і надалі обдаровує усіх вас. В першу чергу міцним здоров’ям, сильним духом, залізними нервами. І нехай у вашому житті, на роботі та вдома, щоб було все гаразд. Щоб панував мир, любов, злагода і взаєморозуміння, - сказав архіпастир.

Після слів вітань владика Іларіон вручити рятівникам відзнаки.

Цього дня медаллю за «Любов і жертовність до України» були нагороджені: полковник служби цивільного захисту Сергій Мостовий, полковник служби цивільного захисту В’ячеслав Дубасюк, підполковник служби цивільного захисту Олександр Реброва та майор служби цивільного захисту Олег Панасюк.

Також відзнаку було вручено й начальнику ГУ ДСНС України у Рівненській області Круку Сергію. Перед цим архієпископ Іларіон зачитав указ його Святості, Свіятійшого Патріарха Філарета і вручив Сергію Круку орден «Христа Спасителя».

- Нехай цей образ Спасителя нагадує вам про те, що в першу чергу ви перебуваєте під покровом Бога. Але щоб ніколи не розслаблялися, а молилися Богу і працювали з таким духом і заповзятістю, як ви зараз працюєте, - сказав архієпископ Іларіон Сергію Івановичу.

Сергій Крук, від імені всіх рятівників області, подякував владиці й українській Церкві за підтримку і допомогу.

Прес-служба Дубенського благочиння