joomla

01Звернення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона до жителів Рівненщини з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці

Дорогі браття і сестри! Перш за все щиросердечно вітаю всіх мешканців Рівненщини з великим православним святом – Покровою Пресвятої Богородиці.

Зараз в нас історичний час, адже в Україні утворюється Єдина Помісна Православна Церква, за яку боролися князі Київської Русі, славне козацтво, творці української культури, багато видатних громадських та військових діячів, а найголовніше – наші українські святителі-митрополити і всі святі українського народу.

З волі Божої сталося так, що вже декілька років на свято Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День захисника України, що є особливо знаменним у нинішній час, коли найкращі сини та дочки України захищають свою Батьківщину від ворогів на Донбасі та на всіх фронтах війни за незалежність.

Однак ми, українці, – єдиний народ, через те що маємо спільне почуття любові, закладене у нас Богом. Любов – це основа життя, основа подвигу Спасителя на хресті та заступництва Божої Матері, котра свідчить нам про це у святі Покрови Пресвятої Богородиці.

Через те наші сьогоднішні молитви по-особливому звернені до Бога та Пресвятої Богородиці. І ми віримо, що завдяки спільній молитві ми отримаємо свою Єдину Помісну Українську Православну Церкву та здобудемо перемогу, відновимо кордони й цілісність нашої держави.

І сьогодні, в це велике православне свято, молімося єдиним серцем та єдиними устами до Матері Божої, щоб її Покров примирив, заспокоїв, укріпив нас жити за заповідями Божими у мирі, радості і щасті.

Пресвята Владичице наша Богородице, покрий нас Чесним Своїм Омофором!

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький,

в.о. Екзарха Європи,

голова Управління зовнішніх церковних зв'язків