joomla

12 жовтня 2018 р. розпочався архіпастирський візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Тернопільщину. У с. Лішня Кременецького району Тернопільської області Святійший Патріарх Філарет освятив настінні розписи каплиці-пантеону Святої праведної Анни, яка була споруджена в пам’ять загиблих у новітній російсько-українській війні захисників України. Також Патріарх Філарет освятив настінні плити з іменами загиблих Героїв.

Разом з Предстоятелем Української Православної Церкви за спокій душ полеглих українських воїнів молилися: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, керуючий єпархією архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло та численне духовенство Кременеччини.

В заупокійній молитві, завдяки сприянню благодійної організації «Елеос-Рівне» та місцевої влади участь в Патріаршому освячені взяли матері загиблих воїнів АТО з Рівненщини. З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона їх супроводжував намісник Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря ієромонах Миколай (Хмарний) та прес-секретар Рівненської єпархії протоієрей Василій Рудніцький.

По дорозі на Патріарше богослужіння на Тернопільщину рівняни помолились за Україні та загиблих воїнів у Хрестовоздвиженському чоловічому монастирі в селі Панталія.

Після молитви у Лішні Патріарх Філарет звернувся до усіх присутніх: «До цієї церковної перемоги мають пряме відношення наші воїни, які віддали свої життя за волю України. Якби вони не захищали Україну і Україна якби втратила свою державність, то ні Томосу, ні автокефалії не було б. Тому ми повинні молитися за наших воїнів, бо вони виявили таку любов, яку не кожна людина має. Бо Христос сказав: ніхто не має більшої любові, як той, хто душу свою віддасть за друзів своїх.

Нехай Господь дає нам можливість об'єднати все православ'я в одну Церкву автокефальну, незалежну від Москви, яка служила б інтересам нашого українського народу, а не служила б інтересам інших держав. Дякуємо Господу за його милосердя. Дякуємо Президенту, тому що Президент приклав багато зусиль для того, щоб Вселенський Патріарх прийняв це рішення. Так само як Верховна Рада, обласні і районні ради також приймали рішення про отримання автокефалії і це мало значення при прийнятті рішення Вселенським Патріархом Варфоломієм. Тож я дякую усім» – сказав Патріарх.

Також в цей день матері загиблих Героїв з Рівненщини побували у Свято-Преображенському соборі Кременця, де Святійший владика освятив ікону св. вмч. Юрія Переможця – покровителя борців за незалежність України. Іконописець Василь Стецько зобразив поруч з іконою св. вмч. Юрія Переможця учасників Революції Гідності, Героїв Небесної сотні, українських військових, волонтерів, капеланів, військових лікарів, патріотів. Ідея ікони – «З нами Бог. За нами Україна».

Після освячення унікальної ікони Патріарх Філарет звертаючись до усіх присутніх зазначив: «Без Української Церкви, незалежної від Москви, наша держава не мала б міцної духовної основи. Завдяки тому, що існує Українська Православна Церква Київського Патріархату та інші християнські, патріотично налаштовані Церкви, ми маємо сьогодні незалежну державу. А коли матимемо єдину українську Православну Церкву, то Росія не буде мати жодного доступу до України. І тоді наша держава утвердиться, зміцніє, і буде оплотом миру на Сході України» – сказав Святійший владика.

По дорозі додому метерів загиблих воїнів АТО Рівненщини чекав смачний обід у Кременецькому лісотехнічному коледжі.

Прес-служба Рівненської єпархії

за інформацією cerkva.info