joomla

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, 1 листопада 2018р. Єпархіальним відділом функціонування парафіяльних недільних шкіл та катехізації молоді при Рівненській єпархії, який очолює Мирослава Хоміцька, було організовано дитяче паломництво до м. Житомира, в якому взяли участь близько 90 дітей з 8 недільних шкіл (3 недільних школи з м. Рівного, а також з Березного, Демидівки, Дубного, Олексина та Дядькович).  

За звичаєм поїздка розпочалася з молитви та благословення у щасливу дорогу. По прибутті в Житомир, юні паломники відвідали свято Михайлівський кафедральний собор, який має славну історію свого заснування та будівництва. Паломників радісно зустріли клірики собору та викладач недільної школи пані Олена яка розповіла про історію заснування та будівництво собору, про святині які там знаходяться та про сучасні розписи, які саме проводяться у соборі. Саме розписи цього храму привернули найбільшу увагу наших рівненських паломників, так як вони виконуються у новітньому візантійсько-українському стилі у поєднанні з петриківськими розписами. По закінченню екскурсії кліриком храму прот. Валерієм Корзуном та духівниками нашої групи було відслужено подячний молебень та помазано всіх присутніх освяченим єлеєм. Також до дітей із повчальним словом звернувся керуючий єпархією преосвященніший єпископ Паїсій, якого радо вітали наші вихованці, і на знак подяки піднесли владиці смачний рівненський коровай та зробили спільне фото на згадку про це святе місце. Після цього завучем недільної школи пані Світланою дітям було показано недільну школу, яка вже існує більше 25 років, і за ці роки стала найбільшою в Україні, та налічує більше тисячі вихованців. Дякуючи небайдужим людям для цієї школи було побудовано новий навчальний корпус з сучасними засобами навчання та спортзалом. По закінченню розповіді про недільну школу та огляду приміщень, на дітей чекав смачний обід, який радо частували наші паломники, та щиро дякували за такий теплий прийом.

 

Пройтися вулицями міста та дізнатися про історію самого Житомира допомогла Ангеліна Іванівна, яка на протязі багатьох років опікується музичним вихованням дітей недільної школи. 

 

Наступним пунктом подорожі була свято Георгіївська церква, яка побудована в унікальному грузинському стилі небайдужим меценатом Годердзи Кварацхелиа. Детально про цей храм дітям розповів настоятель прот. Павло Ядчишин, який разом з прот. Васидем Рудніцьким відслужили молебень за Україну та за Єдину Помісну Православну Церкву. Також було відвідано недільну школу, яка діє при цьому храмі. По закінченні цього на наших дітей чекав великий сюрприз подарований паном Годердзі Кварацхеліа, завдяки якому діти мали змогу безкоштовно відвідати басейн, та насолодитися теплою водою у ці прохолодні осінні дні. На завершення дітям було приготовано ароматний чай із смачними булочками та печивом, а від настоятеля кожний паломник отримав на згадку іконку великомученика Георгія побідоносця. Попивши чаю, та щиро подякувавши за теплий прийом, усміхнені діти з радісним серцем та щирою молитвою за цей Богом подарований день повернулися до Рівного.

 

Дякуємо усім хто долучився до організації цієї поїздки, тим самим виконавши заповідь Христа: «зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили» (Мф. 25:40).

 

  

 

Підготував Тарас Сич