joomla

8 листопада, в день пам'яті святого великомученика Димитрія Солунського, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Рівне. 

 

За богослужінням владиці співслужив архімандрит Кіріон (Інасарідзе), намісники монастирів єпархії, а також соборне та прибуле духовенство.

 

Літургію супроводжували два хори: архієрейський під керівництвом протодиякона Володимира Іваника та кліросний під керівництвом Наталії Шпак.

 

Під час богослужіння підносились особливі прохання за Вселенського патріарха Варфоломія, за єдність Церковну та за визволення від нашестя чужинців. 

 

За літургією було звершено дияконську хіротонію над випускником РДС іподияконом Павлом Антонюком.

 

Після літургії був відслужений молебень в кінці якого владика Іларіон прочитав молитву за утворення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. 

 

По завершенні відправи архієпископ Іларіон привітав всіх присутніх з великим святом – днем пам’яті великомученика Димитрія та закликав присутніх і надалі посилено молитися за єдність церковну та надання Українській Православній Церкві Томосу від Константинопольської Матері-Церкви.

 

За доброю традицією, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, архіпастир нагородив високими церковними відзнаками благодійників кафедрального храму: орденом святого Георгія Переможця Федора Самсонюка, а орденом святої великомучениці Варвари Олену Самсонюк. 

 

Потім духовенство та віряни привітали свого архієрея з днем Тезоіменитства, яке владика відзначив напередодні, та Днем народження, яке архієрей відзначав в цей день. Від імені духовенства Покровського кафедрального собору владику Іларіона привітав протоієрей Роман Довбета, від насельників монастирів ігумен Софроній (Бордюк), від викладачів та вихованців РДС протоієрей Віталій Лотоцький, а також священослужителі і парафіяни. 

 

Завершилось богослужіння уставним многоліттям.

 

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії

 Фото  Василь Мосійчук