joomla

01В неділю 15 травня 2022 року, відбулися загальні збори ще в чотирьох релігійних громадах Рівненської та Сарненської єпархій Української Православної Церкви московського патріархату, які були скликані  членами громад відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». 

 

Зокрема збори прошли в релігійній громаді Свято-Михайлівської парафії Сарненської єпархії с. Кам’янка Рівненського (колишнього Березнівського) району, в релігійній громаді Свято-Дмитріївської парафії Сарненської єпархії села Золотолин Рівненського (колишнього Костопільського) району, в релігійній громаді Свято-Хресто-Воздвиженської парафії Рівненської єпархії с. Вовничі Дубенського (колишнього Млинівського) району та в релігійній громаді Свято-Іовської парафії Рівненської єпархії с. Рудня Дубенського (колишнього Радивилівського) району.

 

Під час зборів у вищезазначених релігійних громадах, які пройшли з дотриманням норм чинного законодавства, переважною більшістю голосів було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійних громад.

 

На жаль, настоятелі зазначених громад не підтримали прийняті громадами рішення.

 

Таким чином станом на сьогодні вже 18 парафій московського патріархату на Рівненщині возз’єдналися з Православною Церквою України після початку повномасштабної війни росії проти України.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії