joomla

02Різдвяне послання

архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Рівненської єпархії Православної Церкви України

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

"Не бійтеся; я благовіщу вам радість велику…

Бо нині у місті Давидовому

народився для вас Спаситель,

Який є Христос Господь" (Лк. 10-11).

Улюблена моя паство! Сердечно вітаю з величним святом Різдва Христового, з торжеством єднання Неба і землі через таємниче народження в світ Богонемовляти Христа, бо втілення передвічного Слова Божого є “вінцем нашого спасіння”, “вічною таємницею” божественно-людського спілкування, яке перевищує будь-який розум. І Церква, яка Ним заснована, сьогодні разом з усім родом людським і всім творінням радіє цьому божественному благословенню, промовляючи: “Все нині радістю наповнюється, Христос народився від Діви”.

Своїм приходом у світ Христос разом з цим відкриває божественну істину про Бога щодо людини та наше кінцеве призначення - обожнення благодаттю. З часу народження Спасителя світу кожен, хто шанує Бога, повинен шанувати і людину, а хто принижує людину, той ганьбить і Бога, який прийняв нашу природу. Бо говорячи сьогодні про народження Богонемовляти Христа, ми насамперед говоримо про людину та її дар життя.

На превеликий жаль, радість події Різдва Христового сьогодні затьмарюється повномасштабною війною в Україні. Наша держава зіштовхнулась із світовим злом, яке, кероване дияволом, прийшло на нашу землю і намагається знищити український народ. Але погляньмо на події, які відбувалися в час Різдва Христового: чи не так само цар Ірод, керований страхом втрати влади, намагався переслідувати Христа, щоб вбити його, але це йому не вдалося, бо зло не в силі подолати Правду. Так само і сьогодні кривавий диктатор “дихає” злобою і смертю, але йому не вдасться поневолити український народ, бо наші душі сповнені любові до нашої Батьківщини, а не гординею самолюбства, ненависті і страху.

Сьогодні вчергове звертаюся до парафіян та священнослужителів, які ще не приєдналися до нашої Помісної Православної Церкви, але тих парафіян і священнослужителів, які вболівають за Україну та її Церкву. Ви бачите, наскільки керівництво вашої церкви просякнуте ідеологією “руського міру” та не бажає називати речі своїми іменами: засуджувати благословення патріарха Кирила, колабораціонізм єпископів і священнослужителів. Тому “скиньте стародавню” одежу та давайте єднатися задля перемоги України.

Улюблена моя паство! У ці дні Різдва Христового по-особливому хотілося б звернутися до родичів і сімей тих, чиє життя забрала війна. Весь наш український народ, який пережив не одне століття переслідувань і вбивств, сьогодні втішає та підтримує вас, розділяючи ваше горе, словами різдвяної колядки “Не плач, Рахиле”:

Зведи оченята, глянь, твої дитята

Сіяють вже нині, в небесній твердині.

Господом ізбрані, Вінцем уквітчані

Вічно проживають, з неба споглядають,

Ваші діти, чоловіки, а наші воїни, сьогодні разом з нами святкують Різдво Христове, перебуваючи вже з воскреслим Христом і возносячи свої молитви за своїх рідних, побратимів та нашу неньку Україну.

Нехай благоговійна таємничість перевтілення самого Бога зворушить і зігріє серця усіх нас: тих, хто вдома, і тих, хто перебуває за кордоном або ж тимчасово переміщені, воїнів Збройних сил України, волонтерів, медиків, владу, органи місцевого самоврядування та всіх, хто зараз об’єднаний єдиною метою - перемоги нашої держави у боротьбі з російським агресором. А небесна радість від того, що Господь народжується для кожного з нас, подарує нам віру й надію на кращу долю нашої України.

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький

Різдво Христове

2022/23 р.

м. Рівне