joomla

У ці дні в Рівному працює спеціальна комісія, яка визначить кращу концептуальну проєктну пропозицію щодо забудови житлового кварталу та побудови храмового комплексу Собору Святого Великомученика Георгія Переможця, який невдовзі з'явиться в районі ЖК "На Щасливому". 

Нагадуємо, що капсулу під будівництво собору на Покрову 2022 року заклав Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Цей собор має знаменувати собою нашу Перемогу у боротьбі з російськими окупантами. Тому пріоритетне завдання - зробити його унікальним та сучасним. Окрім того важливо, аби храмовий комплекс ввібрав у себе українську автентичність.

Партнерами проведення конкурсу виступили Національна спілка архітекторів України, Рівненська обласна організація Національної спілки художників України, Рівненська єпархія Православної церкви України, а також завод металевих дверей «Сталь-М».

Аби визначитись із стилем майбутнього храмового комплексу було оголошено відкритий архітектурний конкурс ідей. 

Головне завдання - гармонійно поєднати новий собор та житловий квартал поруч. 

Усього учасники подали 29 проєктів, які тепер на конкурсі розглядає журі, до складу якого увійшли архітектори, митці, експерти та представники духовенства. 

Кожен із них спочатку опрацьовує проєкти самостійно, виставляє власні оцінки, і лише після цього разом із колегами обирають переможців. 

Свої оцінки журі поки що триматимуть в таємниці. Адже з 21 по 26 травня усі роботи будуть представлені у виставковій залі обласної організації національної спілки художників України. Це робиться, аби рівняни змогли самостійно проголосувати за найбільш вподобаний варіант. Після цього будуть оголошені митці, які зайняли 1, 2 та 3 місце, а також той, хто отримав приз глядацьких симпатій. Переможці конкурсу отримають винагороди, а найкращу роботу згодом втілять у життя. 

Запрошуємо відвідати виставку, яка з 21 по 26 травня (з 10 до 18 години) працюватиме у виставковій залі Рівненської обласної організації Національної спілки художників України (вул. 16 липня, 2а) та зробити свій вибір.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії